Groot onderhoud Stadsbrug 2018

In 2018 vindt groot onderhoud plaats aan de Stadsbrug. De brug wordt opnieuw geconserveerd, de acht hijskabels worden vervangen en twee met bladgoud belegde wielen worden geslepen en gepolijst. Verder wordt de slijtlaag op het hefgedeelte van de brug opnieuw aangebracht en worden de betonnen middengeleiders hersteld. De grote omvang van de stalen brug, de ligging boven een waterweg, de complexe techniek, de vele actoren en het drukke weg- en scheepvaartverkeer, maken dat het plegen van groot onderhoud geen sinecure is. Het vergt veel voorbereiding, overleg met betrokkenen en betrokken instanties, afstemming van de verschillende soorten werkzaamheden etc. 

 

De planning is als volgt:

  • uitvoering mei tot en met september;
  • volledig afgesloten voor autoverkeer juli/augustus (ongeveer 11 dagen);
  • volledig afgesloten voor schepen juli/augustus (ongeveer 8 à 10 dagen);
  • vervangen hijskabels en slijpen gouden wielen juli/augustus;
  • gedeeltelijk (1 rijstrook) beschikbaar voor auto's tussen juli/augustus. 

Voor meer informatie zie:

https://kampen.raadsinformatie.nl/document/5988350/1/Radsvoorstel_groot_onderhoud_stadsbrug_2018

Reactie schrijven

Commentaren: 0